Eko dřevo ze Sibiře

Domy ze sibiřského modřínu: výhody a nevýhody

Domy ze sibiřského modřínu: výhody a nevýhody

Sibiřský modřín byl a zůstává jedním z nejoblíbenějších plemen v oblasti stavebnictví. Přestože přirozené vlastnosti dřeva ho mohou úspěšně využít i v dalších důležitých oblastech - medicína, výroba nábytku a tak dále. 


Podle nejnovějších údajů tvoří zásoby sibiřského modřínu třetinu celkového objemu dřeva v Rusku. Řezivo z tohoto plemene je tedy na našem trhu poměrně populární a sortiment je doplněn doslova každý den. 
V tomto blogu budeme diskutovat o tom, jaké fyzikální a mechanické vlastnosti jsou vlastněny tomuto druhu stromu.

Modřín má čtyři hlavní odrůdy, ale nejobvyklejší na výstavbě je Sibiřský. Její soupeři Dahurian, Japonský, Evropané. 


Všechny kombinují slušné fyzické a mechanické vlastnosti, ale plemeno, které roste na Sibiři, má také nejvyšší sílu. Tento rozdíl určil sibiřský modřín jako vůdce trhu s řezbářskými výrobky. 
Navíc je jeho dřevo vhodné pro výrobu téměř jakýchkoliv dokončovacích materiálů - od klasických europřekližky až po složitější blokové domy.

Technické specifikace


Fyzické, mechanické a biologické vlastnosti skály jsou obtížné přeceňovat. Výjimečné podmínky růstu činily modřín ještě trvanlivější. Proto je považován za univerzální stavební materiál, který lze použít všude. 
Když hovoříme o vlastnostech samotného stromu, jeho kmen roste na výšce 30-45 metrů a jeho průměr dosahuje 1,5 m. Plemeno patří k jehličnatému - vysoký obsah dehtu není překvapující. 
Zvýšená odolnost proti vodě a opotřebení desek z tohoto dřeva. Užitečné informace: kvůli příjemnému pachu borovice a přítomnosti phytoncides, řezivo ze sibiřského modřínu výrazně zlepšuje mikroklímu v místnosti.


Proto se europřekližky, imitace lišt, prkna, blokový dům z přírodního dřeva nejčastěji používá v interiérových dekoracích.

Když mluvíme o specifických technických parametrech plemene, To je nemožné ne vzít odolnost proti vodě, odolnost vůči houbám, hnilobu. Spotřebitelé se také zajímají o životnost řeziva z modřínu a jejich síly. 
Každý z faktorů je podrobně popsán níže.

Vodotěsný


Modřínová terasa Pokud potřebujete materiál pro dokončování nebo výstavbu v podmínkách vysoké vlhkosti, budou prkna a nosníky ze sibiřského modřínu vynikající volbou. Dřevo se absolutně nebojí vlhkosti, 
protože má dostatečnou hustotu a obsahuje mnoho pryskyřičných látek. Přírodní pryskyřice a oleje jednoduše odpuzují částice vody a neumožňují proniknout do pórů stromu. 
To výrazně zvyšuje výkonnostní charakter plemene a rozšiřuje jeho rozsah použití.

Je-li obvyklé dřevo vhodné k použití pouze při navrhování standardních obývacích pokojů, desky ze sibiřského modřínu jsou vhodné pro obkladové fasády, vany a sauny, bazény, uspořádání otevřených ploch. 
Časté vystavení účinkům srážek, páry a vysoké vlhkosti nezmenšuje životnost řeziva žádným způsobem a nezpůsobuje významné deformace. A pokud je povrch pravidelně zpracováván impregnacemi, 
provozní doba se zvýší několikrát - profesionální poradenství. Mimochodem, oleje, vosky a laky pro péči o dřevěné výrobky jsou v našem katalogu v rozsáhlém sortimentu - kontaktujte nás prosím.

Odolnost tvorbě hub


Tato otázka je důležitá pro zlepšení místních oblastí. Patří sem uspořádání teras, verand, pokládání zahradních cest, výstavba altánů, dekorace území poblíž bazénů a tak dále. 
Během provozu řezivo z přírodního dřeva je vystaveno nejagresivnějším faktorům. A škodlivé bakterie, malé chyby, plísně - ne výjimkou. jsou to zničí strom a zkracuje jeho život. Ale ne v případě sibiřského modřínu, 
který se vyznačuje vysokou biostabilitou. Plemeno bylo opakovaně vyšetřováno ve speciálních laboratořích a vždy vykazovalo vynikající výsledky - koeficient odolnosti proti hnilobě dosahuje hodnoty 9.1. 
Tento údaj je vyšší než u borovice a mnoha dubových odrůd.

Strom žije dlouho v půdě,což umožňuje použití pro konstrukci, například základového systému. To je klíčový prvek nosné konstrukce jakékoli budovy, která musí odolat extrémnímu zatížení. 
A modřín se s tímto úkolem dobře vyrovná. Samozřejmě nyní nabízíme spolehlivější a nejmodernější materiály. Ale dřevěný základ - vynikající alternativa pro výstavbu malých samostatných budov. 
Není však zbytečné předem ošetřit materiál z hniloby.


Pevnost a odolnost

Aplikace modřínu Technické vlastnosti v podobě pevnosti a trvanlivosti v sibiřském modřínu - jeden z nejvyšších mezi známými druhy dřevin. Hlavním určujícím faktorem je hustota. 
Průměrná hodnota dosahuje 660 kilogramů na metr krychlový. V porovnání s borovicemi jsou výrobky z modřínu o 30-60% silnější. dub je trochu lepší než ona - hustota tohoto stromu je 690 kg / m3.
A síla horniny byla ovlivněna značnou šířkou stěn tracheidů - hlavních strukturních jednotek dřeva.

Vysoce odolné vlastnosti, odolnost proti vodě a odolnost proti hnilobě činí ze stromu modřín velmi trvanlivý. Průměrná doba života řeziva tohoto plemene je desítky let.

Estetický vzhled


Tento aspekt je důležitý při konečném návrhu obložení interiéru nebo fasády. textura modřínového dřeva je stejnoměrná, příjemná pro oko. Řada barev - světle hnědé teplé tóny. Pokud je to požadováno, 
každý uživatel může zvýšit estetické vlastnosti povrchové úpravy - to je prováděno malováním barev.

Navštivte katalog našeho internetového obchodu. Zde najdete nejen široký výběr řeziva ze sibiřského modřínu, ale také širokou škálu odpadních repertoáru a impregnace.
Obraťte se na manažera ohledně jakýchkoliv otázek.

Máte další otázky?
Prosíme, vyplnte níže uvedený kontaktní formulář, nás tým Vás bude obratem kontaktovat co nejdřéve.
Адрес:
Adresa kanceláře a skladu firmy

V Aleji 268/10, Dvory, 360 06, Karlovy Vary